Europa League 2012-13: Η κλήρωση και τα ζευγάρια του 3ου προκριματικού γύρου


europa league klirwwsi zeygaria 3os prokrimatikos gyrosΜετά την κλήρωση για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League, πραγματοποιήθηκε στη Nyon και αυτή για το Europa League, με τους ΠΑΟΚ και Αστέρα Τρίπολης να μαθαίνουν τους αντιπάλους τους. Ο «δικέφαλος του Βορρά» θα αντιμετωπίσει το νικητή του ζευγαριού Bnei Yehuda – Shirak (2-0 το πρώτο παιχνίδι), ενώ από την πλευρά της η ομάδα της Τρίπολης καλείται να ξεπεράσει το εμπόδιο της Maritimo, εφόσον φυσικά αποκλείσει την Inter Baku.

Οι πρώτοι αγώνες του τρίτου προκριματικού γύρου θα διεξαχθούν στις 2 Αυγούστου, ενώ οι επαναληπτικοί έχουν οριστεί για τις 9 του ίδιου μήνα.

Τα κορυφαία ματς της εβδομάδας ζωντανά στην οθόνη του υπολογιστή σου!

Αναλυτικά τα ζευγάρια που προέκυψαν από την κλήρωση:

Athletic Club v NK Slaven Koprivnica (CRO)/Portadown FC (NIR)
FC Anzhi Makhachkala (RUS)/Budapest Honvéd FC (HUN) v Lokomotiv Plovdiv 1936 (BUL)/Vitesse (NED)
İnter Bakı PİK (AZE)/Asteras Tripolis FC (GRE) v CS Marítimo
FC Rapid Bucureşti (ROU)/Myllykosken Pallo-47 (FIN) v sc Heerenveen (NED)
Ruch Chorzów (POL)/FK Metalurg Skopje (MKD) v FC Metalurgi Rustavi (GEO)/FC Viktoria Plzeň (CZE)
AC Horsens (DEN) v FC Dacia Chisinau (MDA)/IF Elfsborg (SWE)
APOEL FC (CYP)/FK Senica (SVK) v KF Tirana (ALB)/Aalesunds FK (NOR)
FC Internazionale Milano v HNK Hajduk Split (CRO)/Skonto FC (LVA)
FK Vojvodina (SRB)/FK Sūduva (LTU) v SK Rapid Wien (AUT)
KRC Genk v FC Milsami Orhei (MDA)/FC Aktobe (KAZ)
NK Olimpija Ljubljana (SVN)/Tromsø IL (NOR) v FC Metalurh Donetsk (UKR)/FK Čelik Nikšić (MNE)
FC Twente (NED)/FC Inter Turku (FIN) v FK Mladá Boleslav (CZE)/Thór Akureyri (ISL)
Bnei Yehuda Tel-Aviv FC (ISR)/FC Shirak (ARM) v PAOK FC
AGF Århus (DEN)/FC Dila Gori (GEO) v  FC Levadia Tallinn (EST)/Anorthosis Famagusta FC (CYP)
ŠK Slovan Bratislava (SVK)/Videoton FC (HUN) v FC Differdange 03 (LUX)/KAA Gent (BEL)
AIK Solna (SWE)/FH Hafnarfjördur (ISL) v Xäzär Länkäran FK (AZE)/KKS Lech Poznań (POL)
Eskişehirspor (TUR)/Saint Johnstone FC (SCO) v Olympique de Marseille (FRA)
FC Naftan Novopolotsk (BLR)/FK Crvena zvezda (SRB) v AC Omonia (CYP)
PFC Levski Sofia (BUL)/FK Sarajevo (BIH) v JJK Jyväskylä (FIN)/FK Zeta (MNE)
VMFD Žalgiris (LTU)/VfB Admira Wacker Mödling (AUT) v AC Sparta Praha (CZE)
NK Osijek (CRO)/Kalmar FF (SWE) v BSC Young Boys (SUI)/FC Zimbru Chişinău (MDA)
Dundee United FC (SCO) v FC Dinamo Moskva (RUS)
FC Arsenal Kyiv (UKR) v ND Mura 05 (SVN)/PFC CSKA Sofia (BUL)
Bursaspor (TUR) v Maccabi Netanya FC (ISR)/KuPS Kuopio (FIN)
FC Steaua Bucureşti (ROU) v FC Spartak Trnava (SVK)/Sligo Rovers FC (IRL)
FK Renova (MKD)/FC Gomel (BLR) v Liverpool FC (ENG)
FC Shakhtyor Soligorsk (BLR)/SV Ried (AUT) v SK Liepājas Metalurgs (LVA)/Legia Warszawa (POL)
NK Široki Brijeg (BIH)/Saint Patrick’s Athletic FC (IRL) v Hannover 96 (GER
Servette FC (SUI)/FC Gandzasar Kapan (ARM) v Rosenborg BK (NOR)/FC Ordabasy Shymkent (KAZ)

Όλα τα νέα για το Europa League

O Stoiximan καλωσορίζει όλους τους νέους παίκτες με ένα μπόνους 100% στην πρώτη τους κατάθεση.
MyBet Πάρτε τα 100€ Bonus σας τώρα!
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ - ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ! Ποντάρισμα στην Γ ΕΘΝΙΚΗ σε 30 αγώνες + μέσω διαδικτύου και με μπόνους 50 ευρώ !
Κάνε εγγραφή στη Novibet και πάρε bonus καλωσορίσματος μέχρι €150!

Αποστολή μηνύματος

You must be logged in to post a comment.