Όμιλοι Europa League 2011-12: Το αναλυτικό πρόγραμμα


Europa League 2011 2012 programma48 ομάδες, χωρισμένες σε 12 ομίλους διεκδικούν το τρόπαιο της δεύτερης τη τάξει ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης, του Europa League της σεζόν 2011-2012. Δείτε στο Sportena.com το πρόγραμμα όλων των ομίλων οι οποίοι έχουν και «ελληνικό χρώμα», καθώς στον πρώτο συμμετέχει ο ΠΑΟΚ και στον τελευταίο η ΑΕΚ. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» υποδέχεται στην πρεμιέρα την πανίσχυρη Tottenham, ενώ η ΑΕΚ ταξιδεύει στο Βέλγιο για να αντιμετωπίσει μια παλιά της γνώριμη, την Anderlecht.

Οι καλύτερες αποδόσεις μόνο στην Bwin! Εσύ ακόμα ψάχνεις;

Αναλυτικά το πρόγραμμα των 12 ομίλων:

1ος ‘Ομιλος

1η αγωνιστική (15/09/2011)
20:00 ΠΑΟΚ – Tottenham Hotspur
20:00 Shamrock Rovers – Rubin Kasan

2η αγωνιστική (29/09/2011)
19:00 Rubin Kasan – ΠΑΟΚ
22:05 Tottenham Hotspur – Shamrock Rovers

3η αγωνιστική (20/10/2011)
22:05 Tottenham Hotspur – Rubin Kasan
22:05 ΠΑΟΚ – Shamrock Rovers

4η αγωνιστική (03/11/2011)
19:00 Rubin Kasan – Tottenham Hotspur
20:00 Shamrock Rovers – ΠΑΟΚ

5η αγωνιστική (30/11/2011)
19:00 Rubin Kasan – Shamrock Rovers
22:05 Tottenham Hotspur – ΠΑΟΚ

6η αγωνιστική (15/12/2011)
20:00 Shamrock Rovers – Tottenham Hotspur
20:00 ΠΑΟΚ – Rubin Kasan

2ος Όμιλος

1η αγωνιστική (15/09/2011 20:00)
Hannover – Standard Liege
FC Kopenhagen – Worskla Poltava

2η αγωνιστική (29/09/2011 22:05)
Standard Liege – FC Kopenhagen
Worskla Poltava – Hannover

3η αγωνιστική (20/10/2011 22:05)
Hannover – FC Kopenhagen
Standard Liege – Worskla Poltava

4η αγωνιστική (03/11/2011 20:00)
Worskla Poltava – Standard Liege
FC Kopenhagen – Hannover

5η αγωνιστική (30/11/2011 22:05)
Worskla Poltava – FC Kopenhagen
Standard Liege – Hannover

6η αγωνιστική (15/12/2011 20:00)
FC Kopenhagen – Standard Liege
Hannover – Worskla Poltava

3ος Όμιλος

1η αγωνιστική (15/09/2011 20:00)
Hapoel Tel Aviv – Rapid Bucuresti
PSV Eindhoven – Legia

2η αγωνιστική (29/09/2011 22:05)
Rapid Bucuresti – PSV Eindhoven
Legia – Hapoel Tel Aviv

3η αγωνιστική (20/10/2011 22:05)
Hapoel Tel Aviv – PSV Eindhoven
Rapid Bucuresti – Legia

4η αγωνιστική (03/11/2011 20:00)
PSV Eindhoven – Hapoel Tel Aviv
Legia – Rapid Bucuresti

5η αγωνιστική (30/11/2011 22:05)
Legia – PSV Eindhoven
Rapid Bucuresti – Hapoel Tel Aviv

6η αγωνιστική (15/12/2011 20:00)
PSV Eindhoven – Rapid Bucuresti
Hapoel Tel Aviv – Legia

4ος Όμιλος

1η αγωνιστική (15/09/2011 20:00)
FC Zürich – Sporting Lis.
Lazio – FC Vaslui

2η αγωνιστική (29/09/2011 22:05)
Sporting Lis. – Lazio Rom
FC Vaslui – FC Zürich

3η αγωνιστική (20/10/2011 22:05)
FC Zürich – Lazio Rom
Sporting Lis. – FC Vaslui

4η αγωνιστική (03/11/2011 20:00)
FC Vaslui – Sporting Lis.
Lazio – FC Zürich

5η αγωνιστική (01/12/2011 22:05)
FC Vaslui – Lazio Rom
Sporting Lis. – FC Zürich

6η αγωνιστική (14/12/2011 20:00)
Lazio – Sporting Lis.
FC Zürich – FC Vaslui

5ος Όμιλος

1η αγωνιστική (15/09/2011 20:00)
Dynamo Kiyv – Stoke City
Besiktas – Maccabi Tel Aviv

2η αγωνιστική (29/09/2011 22:05)
Maccabi Tel Aviv – Dynamo Kiyv
Stoke City – Besiktas

3η αγωνιστική (20/10/2011 22:05)
Dynamo Kiyv – Besiktas
Stoke City – Maccabi Tel Aviv

4η αγωνιστική (03/11/2011 20:00)
Besiktas – Dynamo Kiyv
Maccabi Tel Aviv – Stoke City

5η αγωνιστική (01/12/2011 22:05)
Stoke City – Dynamo Kiyv
Maccabi Tel Aviv – Besiktas

6η αγωνιστική (14/12/2011 20:00)
Besiktas – Stoke City
Dynamo Kiyv – Maccabi Tel Aviv

6ος Όμιλος

1η αγωνιστική (15/09/2011 20:00)
Slovan Bratislava – Athletic Bilbao
Paris St.-Germain – RB Salzburg

2η αγωνιστική (29/09/2011 22:05)
Athletic Bilbao – Paris St.-Germain
RB Salzburg – Slovan Bratislava

3η αγωνιστική (20/10/2011 22:05)
Slovan Bratislava – Paris St.-Germain
Athletic Bilbao – RB Salzburg

4η αγωνιστική (03/11/2011 20:00)
RB Salzburg – Athletic Bilbao
Paris St.-Germain – Slovan Bratislava

5η αγωνιστική (01/12/2011 22:05)
RB Salzburg – Paris St.-Germain
Athletic Bilbao – Slovan Bratislava

6η αγωνιστική (14/12/2011 20:00)
Paris St.-Germain – Athletic Bilbao
Slovan Bratislava – RB Salzburg

7ος Όμιλος

1η αγωνιστική (15/09/2011 22:05)
Austria Wien – Metalist Charkiw
AZ Alkmaar – Malmö

2η αγωνιστική (29/09/2011 20:00)
Metalist Charkiw – AZ Alkmaar
Malmö – Austria Wien

3η αγωνιστική (20/10/2011 20:00)
Malmö – Metalist Charkiw
AZ Alkmaar – Austria Wien

4η αγωνιστική (03/11/2011 22:05)
Austria Wien – AZ Alkmaar
Metalist Charkiw – Malmö

5η αγωνιστική (30/11/2011 20:00)
Malmö – AZ Alkmaar
Metalist Charkiw – Austria Wien

6η αγωνιστική (15/12/2011 22:05)
AZ Alkmaar – Metalist Charkiw
Austria Wien – Malmö

8ος Όμιλος

1η αγωνιστική (15/09/2011 22:05)
Birmingham City – Sporting Braga
FC Brügge – NK Maribor

2η αγωνιστική (29/09/2011 20:00)
Sporting Braga – FC Brügge
NK Maribor – Birmingham City

3η αγωνιστική (20/10/2011 20:00)
NK Maribor – Sporting Braga
FC Brügge – Birmingham City

4η αγωνιστική (03/11/2011 22:05)
Birmingham City – FC Brügge
Sporting Braga – NK Maribor

5η αγωνιστική (30/11/2011 20:00)
NK Maribor – FC Brügge
Sporting Braga – Birmingham City

6η αγωνιστική (15/12/2011 22:05)
FC Brügge – Sporting Braga
Birmingham City – NK Maribor

9ος Όμιλος

1η αγωνιστική (15/09/2011 22:05)
Udinese – Stade Rennes
Atletico Madrid – FC Sion

2η αγωνιστική (29/09/2011 20:00)
Stade Rennes – Atletico Madrid
FC Sion – Udinese

3η αγωνιστική (20/10/2011 20:00)
Udinese – Atletico Madrid
Stade Rennes – FC Sion

4η αγωνιστική (03/11/2011 22:05)
Atletico Madrid – Udinese
FC Sion – Stade Rennes

5η αγωνιστική (30/11/2011 20:00)
FC Sion – Atletico Madrid
Stade Rennes – Udinese

6η αγωνιστική (15/12/2011 22:05)
Atletico Madrid – Stade Rennes
Udinese – FC Sion

10ος Όμιλος

1η αγωνιστική (15/09/2011 22:05)
Steaua Bucuresti – Schalke
Maccabi Haifa – AEK Λάρνακας

2η αγωνιστική (29/09/2011 20:00)
AEK Λάρνακας – Steaua Bucuresti
Schalke – Maccabi Haifa

3η αγωνιστική (20/10/2011 20:00)
AEK Λάρνακας – Schalke
Maccabi Haifa – Steaua Bucuresti

4η αγωνιστική (03/11/2011 22:05)
Steaua Bucuresti – Maccabi Haifa
Schalke – AEK Λάρνακας

5η αγωνιστική (01/12/2011 20:00)
Schalke – Steaua Bucuresti
AEK Λάρνακας – Maccabi Haifa

6η αγωνιστική (14/12/2011 22:05)
Maccabi Haifa – Schalke
Steaua Bucuresti – AEK Λάρνακας

11ος Όμιλος

1η αγωνιστική (15/09/2011 22:05)
Fulham – Twente
Wisla Krakau – Twente

2η αγωνιστική (29/09/2011 20:00)
Odense – Fulham
Twente – Wisla Krakau

3η αγωνιστική (20/10/2011 20:00)
Odense – Twente
Wisla Krakau – Fulham

4η αγωνιστική (03/11/2011 22:05)
Twente – Odense
Fulham – Wisla Krakau

5η αγωνιστική (01/12/2011 20:00)
Twente – Fulham
Odense – Wisla Krakau

6η αγωνιστική (14/12/2011 22:05)
Fulham – Odense
Wisla Krakau – Odense

12ος ‘Ομιλος

1η αγωνιστική (15/09/2011 22:05)
Anderlecht – ΑΕΚ
Sturm Graz – Lokomotiv Moscow

2η αγωνιστική (29/09/2011 20:00)
Lokomotiv Moscow – Anderlecht
ΑΕΚ – Sturm Graz

3η αγωνιστική (20/10/2011 20:00)
Sturm Graz – Anderlecht
Lokomotiv Moscow – ΑΕΚ

4η αγωνιστική (03/11/2011 22:05)
ΑΕΚ – Lokomotiv Moscow
Anderlecht – Sturm Graz

5η αγωνιστική (01/12/2011 20:00)
ΑΕΚ – Anderlecht
Lokomotiv Moscow – Sturm Graz

6η αγωνιστική (14/12/2011 22:05)
Sturm Graz – ΑΕΚ
Anderlecht – Lokomotiv Moscow

Όλα τα νέα του Europa League

O Stoiximan καλωσορίζει όλους τους νέους παίκτες με ένα μπόνους 100% στην πρώτη τους κατάθεση.
MyBet Πάρτε τα 100€ Bonus σας τώρα!
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ - ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ ! Ποντάρισμα στην Γ ΕΘΝΙΚΗ σε 30 αγώνες + μέσω διαδικτύου και με μπόνους 50 ευρώ !
Κάνε εγγραφή στη Novibet και πάρε bonus καλωσορίσματος μέχρι €150!

Αποστολή μηνύματος

You must be logged in to post a comment.